Soğuklar

Bazı insanlar içinde kara bir kış taşır. Gördüğü, dokunduğu, söylediği her şeyi taşa çeviren bir kötümserlik. Ağızlarını açınca ortaya dökülüverir karanlıkları. Bazısı da içindeki sırrı saklamak için yapma bahar çiçekleri saçar her tarafa, önüne gelene bol kepçe iltifat dağıtır. Sağlama aldıklarında kendini, sevdirdiklerinde, salıverirler içindeki engerekleri.

İçinde koca kış taşımak, bahar taşımaktan daha kolay olsa gerek. Baharın ve iyiliğin çiçekleri kırılgandır çünkü, onu misafir eden ev sahipleri incedir. Bu bahar insanları ortalığa mis gibi bir koku yayarken, diğerlerinin gelip, her şeye buz kestirmesi ve çürütüvermesi an meselesidir. İçi kış olan insanlar, birbirlerini kolayca tanırlar, hemen kaynaşır ve çoğunlukla da kolkola gezerler. Birlikte daha kolaydır çünkü kötü niyeti, kötümserliği, kötülüğü büyütmek. Kartopu baş edilir bir şeyken çığ ani ve öldürücüdür, kötülük ve karamsarlık da bulaşıcı. Ve unutmayın ki suç çeteleri herbiri kendi alanında uzman olan suçlulardan bir araya geldiği için daha tehlikelidir.

Kış kimileri için çok güzel bir mevsimdir, ama içinde bu katı soğuğu taşıyanlar herkes için çirkin insanlardır. Hele de başkalarını kandırmak için içindeki karanlıklarını çiçekli, ışıltılı bir paketle gizleyenler… En tehlikeli olanlardır. Kendinizi onlardan uzakta, kalbinizi sıcakta tutunuz.

Nisan sonu buz gibi soğuk bir Pazar, Londra

Yorum yapın